Fermer
art_track
10
Nyheter
chevron_right
8
Order of play / Results
chevron_right
15
Men Rankings
chevron_right
7
Women Rankings
chevron_right
6
Tournaments
chevron_right
14
Videos
chevron_right
14
Photos
gamepad
7
Prediction Game
chevron_right
5
My info
chevron_right
6
Matches to bet
chevron_right
5
My prediction
chevron_right
14
Rankings
chevron_right
10
Rules
forum
12
Forum & discussions
account_circle
Logga in
Register
menu
person
Prediction game
5
Forum
Logga in
Register
Order of play / Results
Order of play
onsdag 8 maj
Results
onsdag 8 maj
tisdag 7 maj
måndag 6 maj
söndag 5 maj
Tournaments
Upcoming tournaments
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Search a tournament
Tournaments
Men (ATP)
Women (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
From 26 maj to 9 juni
Wimbledon 2024
From 1 to 14 juli
US Open 2024
From 26 augusti to 8 september
Challengers 2024
Playing tournaments
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Upcoming tournaments
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Rankings
Men (ATP)
Official
Live
Race
By country: France
Ungdomar (-23)
Ungdomar (-23) (France)
Challenger Race
Women (WTA)
Official
Live
Race
By country: France
Ungdomar (-21)
Ungdomar (-21) (France)
Increase
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Decrease
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videos
Categories
Funny
Interviews
Matches
News
Hot shots
Off-court
Most popular this week
Höjdpunkter från Iga Swiatek vs Sabalenka i finalen på Madrids grusbana
Nadals avskedsceremoni efter hans sista match på Madrids grus
Höjdpunkter från Auger-Aliassime mot Lehecka i semifinalen på Madrids grusbana
Rublev vs Auger-Aliassime, det dramatiska slutet på deras omgång 2-match i Rotterdam
Medvedev ger upp mot Lehecka i Madrids kvartsfinal. Höjdpunkter från matchen.
Last video
08:06
Submit a video
Players
Men
Full list
By country: Frankrike
Women
Full list
By country: Frankrike
Search a player
Head to head of the day
vs
vs
Performance of the day
Boyer d. Wenger
6/4, 7/6
4
1081 rank difference
Popularitet
Rafael Nadal
48,138 Fans
Novak Djokovic
43,814 Fans
Roger Federer
41,181 Fans
Alexander Zverev
25,132 Fans
Carlos Alcaraz
22,221 Fans
Full ranking
Popularitet
Simona Halep
11,308 Fans
Iga Swiatek
10,225 Fans
Serena Williams
10,189 Fans
Garbiñe Muguruza
8,427 Fans
Angelique Kerber
8,355 Fans
Full ranking
15
Kachmazov A
30
Hong S
1
40
Inglis M
1
40
Ma Y
1
3
15
Wei S
4
6
30
Wang Q
0
6
00
Kawaguchi N
1
1
00
Lee Y
3
30
Okamura K
6
00
Zheng W
5
6
40
Kuramochi M
4
3
30
Imamura S
1
6
15
Yuan C
1
3
40
Li Z
1
2
40
Guo M
5
6
40
Plipuech P
4
00
Yamaguchi M
1
00
Miyahara C
Today
A.Shevchenko
at 12:30
F.Marozsan
Today
T.Monteiro
at 14:00
G.Monfils
Today
C.Moutet
at 17:00
R.Safiullin
2018
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Män
Damer
Moscou 2018
WTA Premier - From 15 to 20 oktober
06:13:49
4°C
view_headline
Order of play / Results
view_headline
Draw
info_outline
Info
comment
Analyses
view_headline
Qualifications
From lördag 13 oktober
Alt
CADANTU-IG
, Alexandra
ZVONAREVA
, Vera
DOROSHINA
, Olga
WC
LANSERE
, Sofya
STOJANOVIC
, Nina
JOROVIC
, Ivana
WC
ABDURAIMOV
, Nigina
7
SIEGEMUND
, Laura
2
BOGDAN
, Ana
CHIESA
, Deborah
SOLER-ESPI
, Silvia
ZAJA
, Anna
WC
KOVAL
, Vlada
LISICKI
, Sabine
WC
MONOVA
, Polina
5
VIKHLYANTS
, Natalia
3
RODINA
, Evgeniya
ZHUK
, Sofya
KHROMACHEV
, Irina
GORGODZE
, Ekaterine
KHAZANIUK
, Deniz
SHARIPOVA
, Sabina
RYBAKINA
, Elena
6
DIATCHENKO
, Vitalia
4
JABEUR
, Ons
STOLLAR
, Fanny
IVAKHNENKO
, Valentyna
DART
, Harriet
GRAMMATIKO
, Valentini
PANOVA
, Alexandra
FLINK
, Varvara
8
GARCIA PER
, Georgina
ZVONAREVA
46 61 62
LANSERE
76
3
67
6
63
JOROVIC
75 61
SIEGEMUND
76
2
36 63
BOGDAN
63 36 75
SOLER-ESPI
46 76
5
62
KOVAL
36 75 76
4
VIKHLYANTS
61 76
3
ZHUK
63 64
KHROMACHEV
76
2
63
SHARIPOVA
67
12
64 30 ab
DIATCHENKO
75 62
JABEUR
16 64 63
DART
61 63
GRAMMATIKO
67
7
64 64
GARCIA PER
57 64 62
ZVONAREVA
63 60
JOROVIC
62 64
SOLER-ESPI
26 63 63
VIKHLYANTS
76
3
63
KHROMACHEV
62 60
DIATCHENKO
46 63 61
JABEUR
16 63 76
1
GRAMMATIKO
61 62
ZVONAREVA
64 64
VIKHLYANTS
63 63
KHROMACHEV
62 76
6
JABEUR
75 61
Prispengar
Qualified
25 Points
Kval 3
18 Points
3,795 $
Kval 2
13 Points
2,020 $
Kval 1
1 Points
1,120 $
Dela
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seeds - Qualifications
2
Bogdan A
Kval 2
3
Rodina E
Kval 1
4
Jabeur O
5
Vikhlyantseva N
6
Diatchenko V
Kval 3
7
Siegemund L
Kval 2
8
Garcia Perez G
Kval 2
Top 5
+ all
1
FURAX
38
pts
2
Zyril
33
pts
3
tib_os
30
pts
4
perle51
29
pts
5
Lukasto
28
pts
Participer
592
missing translations
Please help us to translate TennisTemple