Fermer
art_track
6
Nyheter
chevron_right
15
Order of play / Results
chevron_right
15
Men Rankings
chevron_right
5
Women Rankings
chevron_right
6
Tournaments
chevron_right
9
Videos
chevron_right
9
Photos
gamepad
10
Prediction Game
chevron_right
10
My info
chevron_right
15
Matches to bet
chevron_right
14
My prediction
chevron_right
13
Rankings
chevron_right
9
Rules
forum
15
Forum & discussions
account_circle
Logga in
Register
menu
person
Prediction game
5
Forum
Logga in
Register
Order of play / Results
Order of play
fredag 10 maj (begin at 04:00)
Results
torsdag 9 maj
onsdag 8 maj
tisdag 7 maj
måndag 6 maj
Tournaments
Upcoming tournaments
Rome
Bordeaux
Turin
Rome
Parme
Paris
Search a tournament
Tournaments
Men (ATP)
Women (WTA)
Billie Jean King Cup 2024
Billie Jean King Cup 2023
Open d'Australie 2024
Sinner / Sabalenka
Roland Garros 2024
From 26 maj to 9 juni
Wimbledon 2024
From 1 to 14 juli
US Open 2024
From 26 augusti to 8 september
Challengers 2024
Playing tournaments
Mauthausen
Wuxi
Francavilla
Prague 1
Santos
Varnamo
Valldoreix
Trelew
Kursumlijska Banja
Trnava
Zephyrhills
Prague
Fukuoka
Saint-Gaudens
Luan
Sopo
Platja d'Aro
Bastad
Upcoming tournaments
Taipei
Tunis
Oeiras 4
Luan
Vic
Pensacola
Reggio Emilia
Kachreti
Madrid
Zagreb
Kurume
Anning
Monzon
Warmbad Villach
Bethany Beach
Rankings
Men (ATP)
Official
Live
Race
By country: France
Ungdomar (-23)
Ungdomar (-23) (France)
Challenger Race
Women (WTA)
Official
Live
Race
By country: France
Ungdomar (-21)
Ungdomar (-21) (France)
Increase
Holger Rune
+920
Stefanos Tsitsipas
+315
Felix Auger-Aliassime
+270
Frances Tiafoe
+170
Alycia Parks
+158
Lorenzo Musetti
+119
Decrease
Alexander Zverev
-1,660
Daniil Medvedev
-1,590
Novak Djokovic
-1,000
Casper Ruud
-490
Hubert Hurkacz
-315
Hugo Gaston
-205
Videos
Categories
Funny
Interviews
Matches
News
Hot shots
Off-court
Most popular this week
Höjdpunkter från Iga Swiatek vs Sabalenka i finalen på Madrids grusbana
Höjdpunkter från Auger-Aliassime mot Lehecka i semifinalen på Madrids grusbana
Rublev vs Auger-Aliassime, det dramatiska slutet på deras omgång 2-match i Rotterdam
Höjdpunkter Rublev vs Auger-Aliassime i finalen på Madrids grusbana
Medvedev ger upp mot Lehecka i Madrids kvartsfinal. Höjdpunkter från matchen.
Last video
08:06
Submit a video
Players
Men
Full list
By country: Frankrike
Women
Full list
By country: Frankrike
Search a player
Head to head of the day
vs
vs
Performance of the day
Berrettini d. Galarneau
4/6, 7/5, 7/5
678 rank difference
Popularitet
Rafael Nadal
48,155 Fans
Novak Djokovic
43,818 Fans
Roger Federer
41,181 Fans
Alexander Zverev
25,135 Fans
Carlos Alcaraz
22,225 Fans
Full ranking
Popularitet
Simona Halep
11,306 Fans
Iga Swiatek
10,235 Fans
Serena Williams
10,189 Fans
Garbiñe Muguruza
8,426 Fans
Angelique Kerber
8,364 Fans
Full ranking
3
6
40
Lajovic D
3
3
A
Sonego L
3
3
6
00
McDonald M
3
6
4
00
Karatsev A
4
00
Altmaier D
6
15
Nardi L
fre 10
N.Djokovic
at 19:00
C.Moutet
2003
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
Moscou 2003
ATP 250 - From 29 september to 5 oktober
00:57:26
4°C
view_headline
Order of play / Results
view_headline
Draw
info_outline
Info
comment
Analyses
Info
Official name
Kremlin Cup by Bank of Moscow
Stad
Moscou, Ryssland
Plats
Olympic Stadium
Kategori
ATP 250
Underlag
Svår (Inomhus)
Datum
From 29 september to 5 oktober 2003 (6 Dagar)
Prispengar
975,000 $
Website
www.kremlincup.ru
Prislista
2021
Karatsev A
d.
Cilic M
62 64
2019
Rublev A
d.
Mannarino A
64 60
2018
Khachanov K
d.
Mannarino A
62 62
2017
Dzumhur D
d.
Berankis R
62 16 64
2016
Carreno Busta P
d.
Fognini F
46 63 62
2015
Cilic M
d.
Bautista Agut R
64 64
2014
Cilic M
d.
Bautista Agut R
64 64
2013
Gasquet R
d.
Kukushkin M
46 64 64
2012
Seppi A
d.
Bellucci T
36 76
3
63
2011
Tipsarevic J
d.
Troicki V
64 62
2010
Troicki V
d.
Baghdatis M
36 64 63
2009
Youzhny M
d.
Tipsarevic J
67
5
60 64
2008
Kunitsyn I
d.
Safin M
76
6
67
4
63
2007
Davydenko N
d.
Mathieu P
75 76
9
2006
Davydenko N
d.
Safin M
64 57 64
2005
Andreev I
d.
Kiefer N
57 76
3
62
2004
Davydenko N
d.
Rusedski G
36 63 75
2003
Dent T
d.
Sargsian S
76
5
64
2002
Mathieu P
d.
Schalken S
46 62 60
2001
Kafelnikov Y
d.
Kiefer N
64 75
2000
Kafelnikov Y
d.
Prinosil D
62 75
1999
Kafelnikov Y
d.
Black B
76
2
64
1998
Kafelnikov Y
d.
Ivanisevic G
76
2
76
5
1997
Kafelnikov Y
d.
Korda P
76
2
64
1996
Ivanisevic G
d.
Kafelnikov Y
36 61 63
1995
Steeb C
d.
Vacek D
76
5
36 76
6
1994
Volkov A
d.
Adams C
62 64
1993
Rosset M
d.
Kuhnen P
64 63
1992
Rosset M
d.
Steeb C
62 62
1991
Cherkasov A
d.
Hlasek J
76
2
36 76
5
1990
Cherkasov A
d.
Mayotte T
62 61
Dela
WhatsApp
Facebook
Twitter
Google+
Top seeds
1
Schalken S
1:e omgången
2
Calleri A
Kvartsfinal
3
Mantilla F
1:e omgången
4
Safin M
1:e omgången
5
Mirnyi M
2:e omgången
6
Massu N
1:e omgången
7
Lopez F
1:e omgången
8
Kafelnikov Y
2:e omgången
592
missing translations
Please help us to translate TennisTemple